Przejdź do treści

Ogłoszenia 20.10.2019

  •  

29 NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2019
1. Dzisiaj w całym kościele katolickim przeżywamy „Światowy Dzień Misyjny”, który rozpoczyna tydzień misyjny w czasie którego modlić się będziemy za wszystkich misjonarzy i misjonarki oraz narody krajów misyjnych. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.
2. Msze Święte w ciągu tygodnia codziennie rano o 7:00 oraz wieczorem o 17:00 a po niej nabożeństwo różańcowe w środę połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
3. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła i Niedzielę Synodalną.
5. W najbliższą sobotę w nocy zmiana czasu z godziny 3:00 na 2:00.
6. W najbliższą sobotę tj. 26.10 odbędzie się wyjazd Róż Żywego Różańca na Diecezjalne Spotkanie Misyjne w Mielcu. Wyjazd osób, które się zapisały o godz. 7:30 w sobotę z placu przed plebanią.
7. Dziękuję rodzinom za ofiary na pracę remontowo-budowlane w Parafii. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Dziękuje tym, którzy w mininym tygodniu pracowali na rzecz Parafii.
8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, który od przyszłej niedzieli będzie kosztował 6zł , „Niedzieli” oraz „Promyczek Dobra” i nowe czasopismo misyjne „Idziemy”.
9. Zmarł Ks. Jan Górski, nasz rodak. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 26.10 o godz. 11:00. Więcej szczegółów zostanie podane na nabożeństwie różańcowym w tygodniu po ustaleniu z rodziną. Polecamy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu.
10. Zbiórka DSM w sobotę o godz. 15:00 w kościele, a ministrantów i lektorów o godz. 16:00 w Sali katechetycznej.
11. Ogłoszenie dotyczące zbiórki na rzecz Antosi Kluk.
Na prośbę P. Barbary Kluk, mamy chorej Antosi Kluk z Szymbarku, która zwróciła się do mnie jako Proboszcza Parafii Bystra o zorganizowanie wsparcia finansowego na dalsze leczenie chorej córeczki Antosi – tj. II etap operacji rekonstrukcji krtani, która ma być przeprowadzona 13.11 b.r. w Szwajcarii, na którą potrzebna jest kwota 400tyś zł. Dlatego odpowiadając na prośbę P. Barbary Kluk, w naszej parafii będzie przeprowadzona akcja wsparcia dla chorej Antosi, która będzie polegała na rozprowadzaniu ciasta w najbliższą niedzielę, tj. 27.10.2019 roku przy naszym Kościele – w bocznym wejściu (jeśli będzie pogoda to na polu przy bocznym wejściu) w przygotowanych wcześniej paczkach, najniższa ofiara od paczki do 20zł – mile widziana wyższa ofiara, którą będzie można wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki.
W związku z tym zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian dobrej woli aby upiekli jakieś ciasto czy ciastka (najlepiej bez mas) i dostarczyli te ciasta na plebanię w sobotę w godzinach od 8 do 14 – można już w piątek po wieczornej Mszy Św., tam będą Panie z Parafii, które to ciasto zapakują do pudełek i w niedzielę po wszystkich Mszach Św. będą rozprowadzały przy Kościele.
Gdyby ktoś chciał złożyć tylko ofiarę bez nabywania ciasta będzie to można uczynić wrzucając ofiarę do puszek przy głównych drzwiach. Informuję, że podobna akcja będzie przeprowadzona też w najbliższą niedzielę przy wszystkich parafiach w Gorlicach i w innych miejscowościach. W związku z tą akcją boczne wejście w najbliższą niedzielę będzie zamknięte.