• II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018R.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Również dzisiaj Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Msza święta w ciągu tygodnia codziennie rano o godz. 7.00, ”Roraty” a o godz. 630 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz w środę i piątek również wieczorem o godz. 16.30. W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy W piątek i niedzielę koronka do Bożego miłosierdzia.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
    • czwartek - wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to również dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
    • piątek - wspomnienie świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Również od przyszłej niedzieli rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego.

5. Są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece.

6. W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się spowiedź adwentowa oraz adwentowy dzień chorych. Spowiedź będzie od godz. 8 do 12 z przerwą od 9.30 do 10.00. A do chorych pojedziemy w sobotę po południu od godz. 13.30. Proszę zgłosić chorych.

7. Dziękuje za ofiarę na prace remontowo-budowlane w parafii. Dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie Kościoła na przyszłą niedziele.

8. Informuje parafian, że została przywieziona kostka brukowa z Tarnowa, jak będzie pogoda i będą pieniądze to wiosną będzie ułożona na alejkach starego cmentarza i ewentualnie nowego.

9. W środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie powtórkowe kl. VII z rodzicami.

10. W przyszłą niedziele tj. 16 grudnia o godz. 13 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebanii.

11. Z inicjatywy Caritas Polska w każdej parafii przed świętami są wystawione teczki papierowe tzw. „ Tytka charytatywna”, które można zabrać i napełnić artykułami spożywczymi lub środkami czystości (można to uczynić w kilka rodzin) i dostarczyć na plebanię w najbliższą sobotę ewentualnie niedziele a Panie z Parafialnego Oddziału Caritas rozdzielą i dostarczą do rodzin ubogich. Teczki te zostały położone na krześle obok stolika z gazetami.

12. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego” „ Niedziele”

13. Zbiórka, DSM-u w środę o 15.30, ministrantów i lektorów w piątek o 15.30.