• XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 18.11.2018R.

  1. Dzisiaj obchodzimy „Światowy Dzień Ubogich”. Po Mszy świętej rozprowadzane będą „Chlebki Miłosierdzia” oraz zbiórka do puszek na rzecz ubogich. Również dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

  2. Msza święta w ciągu tygodnia codziennie rano o 700 oraz w środę i piątek również wieczorem o 1630, a wcześniej o 1600 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w niedzielę koronka do Bożego Miłosierdzia.

  3. W środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie powtórkowe kl. VII szkoły podstawowej z rodzicami.

  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  • we wtorek - wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera oraz Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego
  • w środę - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • w czwartek - wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę - wspomnienie świętego Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, męczenników

  5. Przyszła niedziela ostatnia w ciągu roku liturgicznego obchodzona jest, jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu za pobożne odmówienie publicznie w Kościele „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata” Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Jest to także patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza

  6. Dziękuje za ofiarę na prace remontowo - budowlane w parafii. Dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedziele.

  7. Polecamy nowy numer „Gości Niedzielnego” i „Niedzieli”.

  8. W przyszłą niedziele o godz. 13 zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebanii.

  9. Dziękuje tym, którzy w minionym tygodniu pracowali na rzecz parafii.