• UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019R.

1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres Wielkanocy, choć czas Komunii świętej wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli, Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj po Mszy świętej zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Msza święta w ciągu tygodnia codziennie rano o 7.00 oraz w środę i piątek wieczorem o 18.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek i niedziele koronka do Bożego miłosierdzia.

• poniedziałek - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
    • wtorek - wspomnienie świętego Barnaby
    • środa - wspomnienie błogosławionego Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy, męczenników
    • czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    • piątek - wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika
    • sobota - 7 rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża

4. W przyszłą niedziele przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Również w przyszłą Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu.

5. Dziękuje za ofiarę na prace remontowo-budowlane w parafii. Dziękuje rodzinom, które w sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedziele.

6. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

7. Zbiórka ministrantów i lektorów w poniedziałek o 16.00, DSM w środę o 17.00.