• XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018R.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj w całej Ojczyźnie obchodzimy XVII Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na Fundację dzieło Nowego Tysiąclecia, z której fundowane są stypendia dla młodzieży z rodzin ubogich. Również dzisiaj odbywa się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w Tarnowie.

2. Msza św. w ciągu tygodnia codziennie rano o 700 oraz wieczorem o 1700, po niej nabożeństwo różańcowe w środę połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek i niedziele koronka do Bożego Miłosierdzia.

• w poniedziałek - wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
    • we wtorek - wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej
    • w środę - wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    • w czwartek - święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to też Dzień Służby Zdrowia, modlić się będziemy za wszystkich pracujących w służbie zdrowia

4. W przyszłą niedziele przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny, jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, który rozpoczyna tydzień misyjny. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.

5. Są jeszcze do nabycia kalendarze rolników.

6. Dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedziele.

7. Dziękuje tym, którzy w minionym tygodniu pracowali na rzecz parafii.

8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Promyczka Dobra”, i „Małego Promyczka”.

9. Zbiórka DSM w środę o 16, aspirantów w piątek o 15, a ministrantów i lektorów w piątek o 16.