• XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019R.

1. Niedziela w oktawie Bożego Ciała, po sumie procesja eucharystyczna. Jeszcze raz serdecznie dziękuje wszystkim rodziną które składały się i ubierały ołtarze na Boże Ciało. W ich intencji odprawimy w najbliższym czasie Mszę świętą a ofiary przeznaczymy na cele parafialne.
    • w poniedziałek - w intencji rodzin składających się i ubierających ołtarz IV,
    • we wtorek - w intencji rodzin składających się i ubierających ołtarz I,
    • w środę - w intencji rodzin składających się i ubierających ołtarz II,
    • w czwartek - w intencji rodzin składających się i ubierających ołtarz III. Dziękuje za złożone ofiary na cele parafialne przez rodziny składające się i ubierające poszczególne ołtarze. Dziękuje również OSP w Bystrej, ministrantom, lektorom, dzieciom komunijnym, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiatki, tym, którzy nieśli feretrony i sztandary, ks. katechecie, Panu Organiście oraz wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy abyśmy wytrwali w tej gorliwości aż do czwartku i piątku.

2. Msza święta w ciągu tygodnia codziennie rano o 7.00 i wieczorem(oprócz czwartku) o 1800. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała o godz. 17.00 Msza święta. Po Mszy świętej i procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Będzie jeszcze procesja w piątek.

• poniedziałek - uroczystośc Narodzenia świętego Jana Chrzciciela
    • piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również dzień modlitwa o świętość życia kapłańskiego. Ze względu na uroczystość w piątek nie ma postu.
    • sobota - Uroczystość świętych Piotra i Pawła Apostołów. Msza święta w tym dniu rano 7.00 i wieczorem 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na świętopietrze

4. W Rozpoczęły się wakacje, przypominam dzieciom, młodzieży i ich rodzicom, aby pamiętali o praktykach religijnych, a przede wszystkim brali udział w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.

5. Dziękuje za ofiary na prace remontowo-budowlane. Dziękuje rodzinom, które w sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedziele.

6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, ”Promyczek Dobra”.