• NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21.04.2019R.

1. Przeżywamy największe i najważniejsze święto w Kościele katolickim, w którym wyrażamy radość ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim gościom i parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia: Życzę przyjęcia tej wielkiej łaski zmartwychwstania Chrystusa, zanurzenia się w niej, odkrycia na nowo bliskości oraz mocy Chrystusa, która uzdalnia do dawania świadectwa o Chrystusie i wychodzenia z miłością ku braciom.

2. Jutro drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Msza święta o godz. 7.30, 10.30 i 13.00 zamiast Mszy świętej o 15. Jutro składka przeznaczona jest na KUL i UPJPII.

3. Przyszła niedziela - druga Wielkanocy jest świętem Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedziele po Mszy świętej zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej

4. Msza święta w ciągu tygodnia od wtorku codziennie rano o 7.00 oraz w środę i piątek również wieczorem o 1800. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustające Pomocy a w piątek i niedziele koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w przeżywanie Wielkiego Tygodnia, za udział w adoracjach. Szczególnie dziękuje ks. Pawłowi za głoszenia kazań pasyjnych, Panu Organiście, LSO, bardzo serdecznie dziękuje OSP w Bystrej za straż honorową przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej, oraz młodzieży kl. III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej i ich rodzicom za wykonanie Ciemnicy i Grobu.

6. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych - nie ma postu.

7. Serdecznie dziękuje za ofiary na prace remontowo-budowlane w parafii. Dziękuje rodzinom, które w Wielkim Tygodniu utrzymywały czystość w kościele i przygotowały kościół na Wielkanoc. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii.

8. W Wielki Wtorek w naszym kościele zostały zamontowane marmurowy nowy ołtarz soborowy i marmurowa ambonka. Dziękuje tym panom, którzy pomogli wnieść ołtarz i zamontować.

9. Dziękuje tym, którzy w minionym tygodniu pracowali na rzecz parafii.

10. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli”.

11. Zbiórka DSM w środę o godz. 18.00.