• Duszpasterze

    Ks. Proboszcz Stanisław Leśniak urodzony 08.06.1963r w Wysokim. Sakrament święceń otrzymał dnia 12.06.1988r. z rak abp. Jerzego Ablewicza. W parafii posługuje od 20.08.2006r.

    Ks. Paweł Urbaś urodzony 30.06.1987r. w Ciężkowicach. Sakrament święceń otrzymał dnia 25.05.2013r. z rak bp. Andrzeja Jeża. W parafii posługuje od 27.08.2016r.

    Księża Proboszczowie parafii pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Bystrej:

    ks. Stanisław Leśniak 2006-
    ks. Józef Słaby 1981-2006
    ks. Franciszek Czosnek 1962-1981
    ks. Jan Wilk 1939-1962
    ks. Paweł Mika 1926-1939

    W czasie nieobecność ks. Jana Wilka, który był kapelanem wojskowym urząd administratora w parafii pełnili:
    ks. Stanisław Jagła IX 1939-IX 1940
    ks. Wojciech Urbaś IX 1940-V 1945

    Księża Wikariusze parafii pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Bystrej:
    ks. Paweł Urbaś 2016-
    ks. Wojciech Reciak 2012-2016
    ks. Edward Marcinkiewicz 2008-2012
    ks. Bogusław Hajnas 2002-2008
    ks. Jarosław Kucharski 2002
    ks. Ryszard Mikos 2002
    ks. Józef Nita 2000-2002
    ks. Józef Jeleń 1998-2000
    ks. Grzegorz Ochał 1996-1998
    ks. Robert Filipowicz 1991-1996
    ks. Michał Kotra 1986-1991
    ks. Jan Pikul 1983-1986