XVII Niedziela Zwykła  29.07.2019r.

1. Msza święta w ciągu tygodnia oprócz środy i piątku o 700 oraz w środę i piątek tylko wieczorem o 1800. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek i niedziele koronka do Bożego Miłosierdzia.

• wtorek – wspomnienie świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • środa – wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa
    i doktora Kościoła
  • sobota – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera – patrona proboszczów

1. W środę 1 sierpnia przypada 74 rocznica Powstania Warszawskiego modlić się będziemy za poległych w powstaniu.

1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.

1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca – dziękujemy Bogu za dar Eucharystii
    i Kapłaństwa oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej Parafii. W I piątek miesiąca -wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata oraz modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło misyjne Kościoła. W I sobotę miesiąca poświęcamy wszystkie rodziny Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

1. Spowiedź przed pierwszym piątkiem:
  • środa od 1700 dzieci i młodzież
  • piątek od 1700 starsi (może być tylko 1 kapłan)

Proszę zgłosić chorych na pierwszy piątek. Wyjazd w piątek o 15.

1. Przyszła niedziele I miesiąca – adoracyjna, będziemy modlić się
    o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.

1. Miesiąc sierpień tradycyjnie w naszej Ojczyźnie jest miesiącem trzeźwości. W duchu odpowiedzialności modlitwą, słowem i przykładem swojego życia umacniajmy ducha trzeźwości w rodzinach, parafii i Ojczyźnie.

1. Dziękuje 2 rodzinom za ofiarę na prace remontowo-budowlane w parafii. Dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę
    o przygotowanie kościoła na przyszłą niedziele. Dziękuje Wiesławowi i Annie Wójcik i ich córce Karolinie za prace na rzecz parafii w minionym tygodniu

1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedziele”