Ogłoszenia

Ogłoszenia Parafialne

IX Niedziela Zwykła  03.06.2018r.

 

 1. Niedziela w oktawie Bożego Ciała, po sumie procesja eucharystyczna. Jeszcze raz serdecznie dziękuje wszystkim rodziną które składały się i ubierały ołtarze na Boże Ciało. W ich intencji odprawimy w najbliższym czasie Mszę świętą a ofiary przeznaczymy na cele parafialne. I tak w poniedziałek – w intencji rodzin składających się i ubierających ołtarz IV, we wtorek – w intencji rodzin składających się i ubierających ołtarz I, w środę – w intencji rodzin składających się i ubierających ołtarz II, w czwartek – w intencji rodzin składających się i ubierających ołtarz III. Dziękuje za złożone ofiary na cele parafialne przez rodziny składające się i ubierające poszczególne ołtarze. Dziękuje również OSP w Bystrej, ministrantom, lektorom, dzieciom komunijnym, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiatki, tym, którzy nieśli feretrony i sztandary, ks. katechecie, Panu organiście oraz wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy abyśmy wytrwali w tej gorliwości aż do czwartku i piątku.

 

 1. Msza święta w ciągu tygodnia codziennie rano o 700 i wieczorem o 1800 w poniedziałek, wtorek, środę i piątek. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała o godz. 1700 Msza święta. Po Mszy świętej i procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Będzie jeszcze procesja w piątek.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

 

 • wtorek – wspomnienie świętego Bonifacego, biskupa i męczennika
 • czwartek – I czwartek miesiąca dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne
 • piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również dzień modlitwa o świętość życia kapłańskiego. Ze względu na uroczystość w piątek nie ma postu.

 

 • sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny
 1. W przyszłą niedziel II miesiąca zmiana tajemnic różańcowych. Również w przyszłą niedziele zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. W trzecią niedziel czerwca tj. 17 czerwca przeżywać będziemy Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim.

 

 1. W sobotę o godz. 15 Msza święta ślubna Janas Adrian i Gazda Ewa

 

 1. Dziękuje za ofiary na prace remontowo-budowlane. Dziękuje rodzinom, które w sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedziele.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, ”Promyczek Dobra”.Od tej niedzieli będzie również rozprowadzane czasopismo „Niedziela” i dla dzieci „Tęcza” w cenie 5 zł.

 

 1. Zbiórka DSM w środę o 1700