Uroczystość Najświętszej Trójcy 27.05.2018r.

1. Dzisiejsza niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy czas Komunii świętej wielkanocnej.

1. Msza święta w ciągu tygodnia (oprócz czwartku) codziennie rano o 700 oraz wieczorem o 1800, a następnie do środy nabożeństwo majowe, w środę połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek i niedziele koronka do Bożego miłosierdzia.

1. W czwartek zakończenie nabożeństw majowych.

• wtorek – wspomnienie świętego Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

• czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) Msze święte w tym dniu będą o 730, 1030, 1500. Po Mszy świętej o 1030 tradycyjnie procesja do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez poszczególne części parafii. Proszę również o przygotowanie feretronów i sztandarów, zapraszam dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci komunijne oraz OSP w Bystrej do niesienia baldachimu. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie po Mszy świętej wieczornej w niedzielę po sumie. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

• piątek – wspomnienie świętego Justyna, męczennika. jest to również I piatek miesiąca czerwca. Wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata, oraz modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Jest to również dzień dziecka, modlić się będziemy za wszystkie dzieci

• sobota – I sobota miesiąca polecamy wszystkie rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi, zwłaszcza naszej parafii.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą świętą. Proszę zgłosić chorych na I piątek

1. W przyszłą niedziele I miesiąca przeżywać będziemy Dzień Dziękczynienia w Polsce.

1. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – dlatego w czerwcu po każdej Mszy świętej będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

1. We wtorek w kościele odbędzie się egzamin przez przyjęciem sakramentu bierzmowania. O godz. 1500 egzamin kl. II gimnazjum, a o 1600 VII szkoły podstawowej. Na egzaminie obecność rodziców obowiązkowa.

1. W środę tj. 30.05. pielgrzymka dzieci komunijnych do Ludźmierza i Zakopanego. Wyjazd 630 spod kościoła. Z każdym dzieckiem jedzie jeden rodzic lub opiekun. Jest 10 wolnych miejsc.

1. W piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebani.

1. Dziękuje rodzinom za ofiary na prace remontowo – budowlane w parafii. Dziękuje rodzinom, które w sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę
    o przygotowanie kościoła na Boże Ciało przyszłą niedziele.

1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”

1. Zbiórka aspirantów w piątek o1600, ministrantów i lektorów w piątek o 1700.