Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego 20.05.2018r.

1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres Wielkanocy, choć czas Komunii świętej wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli, Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci w białym tygodniu będą uczestniczyły we Mszy świętej o godz. 1800.

1. Msza święta w ciągu tygodnia codziennie rano o 700 oraz wieczorem o 1800, następnie nabożeństwo majowe w środę połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek i niedziele koronka do Bożego miłosierdzia.

• poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach
  • sobota – wspomnienie świętego Filipa Nereusza, prezbitera. Jest to również dzień Matki modlić się będziemy za wszystkie matki żyjące i nieżyjące.

1. W przyszłą niedziele przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy – odpust w Szalowej.

1. W sobotę 26 maja w naszej parafii odbędzie się dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji będzie następujący:

700 Msza święta następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja wspólna.

800-900 adoracja Róż Różańcowych pani Sabiny Majsterek i Anny Zych oraz parafian, którzy nie będą mogli być popołudniu.

900-1500 przerwa w adoracji

1500-1600 adoracja Róż Różańcowych pani Karoliny Klimek i Agnieszki Przybyło oraz mieszkańcy Granic od Gorlic do Mszanki, Taborówki, Bucza i Podlesia koło Bieśnika

1600-1700 adoracja Róż Różańcowych pani Marii Moroń, Ludwiki Szymczyk i Genowefy Korona oraz pozostałe przysiółki

1700-1800 dzieci szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna, szkół średnich i starsza, DSM, ministranci, lektorzy, grupa apostolska i pozostali, którzy nie mogli być wcześniej na adoracji.

1800 zakończeni adoracji i nabożeństwo majowe a następnie Msza święta wieczorna

1. Dziękuje za ofiarę na prace remontowo-budowlane w parafii. Dziękuje rodzinom, które w sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę
    i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedziele (sprzątanie po wieczornej Mszy świętej).

1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

1. Zbiórka DSM w środę o 1700.