Ogłoszenia

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018r.

 

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Msza święta w ciągu tygodnia codziennie rano o 700
  oraz wieczorem o 1800, a następnie nabożeństwo majowe w środę połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek i niedziele koronka do Bożego miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • poniedziałek – święto świętego Macieja Apostoła
 • środa – święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika patrona Polski. Jest to też dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, naszego Pasterza. Pamiętajmy w modlitwach o jego osobie, wypraszając potrzebne łaski
 • piatek – wspomnienie świętego Stanisława Papczyńskiego, prezbitera
 1. W przyszłą niedziele przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz zakończenie okresu wielkanocnego. Również w przyszłą niedziele w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Świętej dzieci klasy III szkoły podstawowej. W tym dniu Msza święta będzie o 730, dodatkowa o 930 , o 1100 uroczystość Komunii świętej i po południu o 1500, a następnie nabożeństwo majowe. Na Mszy świętej o 1100 proszę o pozostawienie dużych ławek z przodu wolnych dla Rodziców i Chrzestnych dzieci pierwszokomunijnych. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ich Rodziców i Chrzestnych w sobotę o 830.
 2. Przypominam, że ołtarze na Boże Ciało będą przygotowywane według dotychczasowych zwyczajów.
 3. Dziękuje rodzinom za ofiarę na pracę remontowo – budowlane w parafii. Dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę
  i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej
  o przygotowanie kościoła na przyszłą niedziele (sprzątanie po wieczornej Mszy świętej). Dziękuje rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii i na cmentarzu. Dziękuje panu Józefowi Rolka za pracę na rzecz parafii.
 4. We wtorek i środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie kl. III szkoły podstawowej z rodzicami.
 5. W dniach od 8 do 10 czerwca trwać będą Saletyńskie Dni Dzieci w Kobylance. Chętni na wyjazd proszeni są o zgłoszenie się do ks. katechety Pawła.
 6. Zbiórka DSM w środę o 1700, aspirantów w piątek o 1600, ministrantów i lektorów w piątek o 1700.
 7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.