IV Niedziela Wielkanocy 22.05.2018r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedziele Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. Wczorajsze bicie dzwonów o godz. 10 rozpoczęły w naszej diecezji inauguracje V Synodu Diecezji Tarnowskiej, który rozpoczął się Mszą święta o godz. 10 w Tarnowie. V synod będzie trwał 3 lata.

• poniedziałek – uroczystość świętego Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski.
    • środa – święto świętego Marka ewangelisty

1. Od jutro rozpocznie się triduum dla młodzieży kl. III gimnazjum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Triduum będzie w poniedziałek, wtorek i środę na wieczornych Mszach świętych o godz. 18. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców w środę od godz. 1730. Bierzmowanie odbędzie się w czwartek o godz. 1530 w Moszczenicy. Zbiórka o 1515 przed kościołem w Moszczenicy. W czasie bierzmowania będzie zbierana składka na fundacje abp. Jerzego Ablewicza, na stypendia dla ubogiej młodzieży.

1. Msza święta w ciągu tygodnia codziennie rano o 700
    oraz w poniedziałek, wtorek, środę i piątek wieczorem o 1800. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek i niedziele koronka do Bożego miłosierdzia. Msza święta w ciągu tygodnia odbywać się będzie w nowym budynku na salce katechetycznej.

1. Zbiórka DSM w środę o 1700, aspirantów w piątek o1600, ministrantów i lektorów w piątek o 1700.

1. Serdecznie dziękuje za ofiary na prace remontowo-budowlane
    w parafii. Dziękuje rodzinom, które w sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę
    o przygotowanie kościoła na przyszłą niedziele. Również proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby w najbliższą sobotę również przyszli wyczyścić ołtarz główny i ambonę.

1. Spotkanie powtórkowe kl. 7 szkoły podstawowej z rodzicami w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej a kl. II gimnazjum z rodzicami we wtorek po wieczornej Mszy świętej.

1. Serdecznie dziękuje panu Ryszardowi Jerzakowi i jego trzem pracownikom za pracę na rzecz parafii.