Ogłoszenia

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 01.04.2018r.

 

 1. Przeżywamy największe i najważniejsze święto w Kościele katolickim, w którym wyrażamy radość ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim gościom i parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus umacnia wiarę, a zwycięstwo dobra daje nadzieje na lepsze jutro oraz obdarza miłością, która zwycięża zło, grzech, nienawiść a naewt śmierć. Radosnego Alleluja..

 

 1. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msza święta o godz. 730, 1030 i 1300 zamiast Mszy świętej o 15. Jutro składka przeznaczona jest na KUL i UPJPII.

 

 1. Przyszła niedziela – druga Wielkanocy jest świętem Bożego Miłosierdzia. Jest to również druga niedziela miesiąca, stąd będzie zmiana tajemnic różańcowych

 

 1. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – nie ma postu.

 

 1. Jak już było zapowiadane wcześniej od wtorku rozpoczniemy remont w kościele tzn. wymiana posadzki. W związku z tym Msze święte w kwietniu będą odbywać się tylko rano o godz. 630 pół godziny wcześniej proszę zapamiętać.

 

 1. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia. Pierwszy czwartek dzień wdzięczności za dar Eucharystii i kapłaństwa. Na Msze święto o godz. 630 zapraszamy młodzież kl. III gimnazjum na kolejne nabożeństwo przygotowujące ich do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Pierwszy piątek – wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata oraz modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło misyjne Kościoła. I tutaj też proszę pamiętać, że Msza święta będzie tylko rano o 630 będzie składka na misje. Proszę zgłosić chorych na pierwszy piątek. Wyjazd o godz. 15

 

 1. Pierwsza sobota – polecamy wszystkie rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi zwłaszcza naszej parafii.

 

 1. Serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w przeżywanie Wielkiego Tygodnia, za udział w adoracjach. Szczególnie dziękuje ks. Pawłowi za głoszenia kazań pasyjnych, Panu Organiście, LSO, bardzo serdecznie dziękuje OSP w Bystrej za straż honorową przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej, oraz kl. III gimnazjum i ich rodzicom za wykonanie Ciemnicy i Grobu.

 

 1. Serdecznie dziękuje za ofiary na prace remontowo-budowlane
  w parafii. Dziękuje rodzinom, które w Wielkim Tygodniu utrzymywały czystość w kościele i przygotowały kościół na Wielkanoc. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Następne sprzątanie będziemy powiadamiać rodziny. Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie Kościoła. Dziękuje 5 rodzinom za ofiarę 2200zł na prace remontowo budowlane w parafii.

 

 1. Od wtorku rozpoczniemy pracę w kościele, prosimy chętnych do pomocy (zabrać ze sobą łopatę) Gdyby ktoś miał deski z budowy i mógł wypożyczyć proszę o kontakt.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego”.