Ogłoszenia

 

Ogłoszenia Parafialne – VI Niedziela Wielkiego Postu 25.03.2018r. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień.
  W liturgii dnia dzisiejszego wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed sumą poświęcenie palm. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. Msza święta w ciągu tygodnia w poniedziałek, wtorek i środę o 700 rano oraz w środę o 1630, po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od czwartku porządek według programu „Triduum Sacrum”

 

 1. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa w czasie Ostatniej Wieczerzy. Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 rozpoczniemy święte Triduum Paschalne, a po Mszy świętej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 2200 według podanego porządku. W tym dniu za odmówienie lub odśpiewanie „Przed tak wielkim Sakramentem” w sposób uroczysty można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Mszy świętej podczas śpiewu „Chwała na wysokości…” biją dzwony, po czym milkną do Wielkiej Soboty.

 

 1. Wielki Piątek – pamiątka Męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Kościół w tym dniu wstrzymuje się od sprawowania Mszy świętej na pamiątkę, że dokonała się Ona jeden raz w sposób krwawy na krzyżu. Do południa adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy według ustalonego porządku. O godz. 900 będzie droga krzyżowa dla tych, którzy nie będą mogli być wieczorem. O godz. 1630 droga krzyżowa a następnie o 1700 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej, na którą składa się liturgia słowa, adoracja krzyża, Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego. Na koniec odśpiewamy wszystkie części gorzkich żali. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do 2400 według ustalonego porządku. W Wielki Piątek za pobożny udział w adoracji krzyża i ucałowanie Go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja pod grzechem ciężkim. Ofiary złożone przy adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Proszę o przybranie krzyży przydrożnych i misyjnego. W Wielki Piątek o godz. 2200 w naszym kościele odbędzie się inscenizowana droga krzyżowa przygotowana przez ks. Pawła z udziałem dorosłych i młodzieży. Serdecznie zapraszamy. Zapraszam serdecznie Ochotniczą Straż Pożarną w Bystrej do służby przy Grobie Pańskim oraz do udziału w procesji rezurekcyjnej.

 

 1. Wielka Sobota – Kościół trwa na adoracji przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa, wstrzymując się od celebrowania Mszy świętej aż do Mszy świętej Wigilii Paschalnej. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od 800 – 1300, co godzinę czyli o 800, 900, 1000, 1100, 1200, 1300. Bardzo proszę, aby przychodząc na poświęcenie pokarmów poświecić pół godziny na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Po południu adoracja prowadzona przez róże różańcowe.

 

 1. Wigilię Paschalną – rozpoczniemy o 1900 od poświęcenia ognia i paschału, czyli obrzędu światła. Proszę przynieść świece, następnie liturgia słowa, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, a następnie Liturgia Eucharystyczna Mszy świętej Wigilii Paschalnej, którą zakończymy procesją rezurekcyjną wokół kościoła, która rozpoczyna radość wielkanocną. Proszę zabrać według tradycji chorągwie i feretrony na procesję, wcześniej trzeba je przygotować. Co prawda w Wielką Sobotę nie obowiązuje post, ale Kościół zachęca, aby tradycją naszych Ojców zachować post do Mszy świętej Wigilii Paschalnej.

 

 1. Wielka Niedziela – czyli Zmartwychwstania Pańskiego. Msza święta tak jak w niedziele o 730, 1030 i popołudniu o 1500. Proszę o zaangażowanie się wszystkich parafian w przeżywanie tych świętych dni. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą oraz w środę od godz. 1600 i w czasie triduum.

 

 1. Serdecznie dziękuje za ofiarę na prace remontowo-budowlane
  w parafii. Dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą Wielkanoc i utrzymanie czystości w kościele w Wielkim Tygodniu.

 

 1. Przypominam, że dzisiaj po wieczornej Mszy świętej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na plebani

 

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 17.