Ogłoszenia

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018r.

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii zakończenie rekolekcji wielkopostnych. Serdecznie dziękuje ks. Józefowi za głoszenie Słowa Bożego w czasie tych rekolekcji.

 

 1. Jutro tj. w poniedziałek w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci świętego Józefa Oblubieńca NMP. Msza święta jutro o godz. 800 i 1100 i uroczysta suma odpustowa po południu o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w odpuście. Również jutro pamiętamy w modlitwach o osobie ks. kanonika Józefa Słabego byłego proboszcza tutejszej parafii, który będzie obchodził swoje imieniny. Również w tym roku ks. kanonik Józef Słaby będzie obchodził jubileusz 50 -lecia kapłaństwa. Pomimo zaproszenia ks. kanonika na jutrzejszy odpust, ks. Józef nie mógł przyjechać ze względów zdrowotnych. Serdecznie dziękuje za pamięć i modlitwę.

 

 1. Msza święta od wtorku codziennie rano o godz. 700 oraz w środę i piątek również wieczorem, o godz. 1630. W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek o godz. 1630 i niedziele o 1000 Droga Krzyżowa. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1400.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek – uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP
  • w sobotę – Dzień Misjonarzy Męczenników

 

 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku przeniesiona jest na 9 kwietnia

 

 1. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową w czasie, której wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed sumą poświęcenie palm. Jeśli będzie pogoda zrobimy to przed kościołem, a potem procesyjne wejście do kościoła. Składka w tym dniu przeznaczona jest, jako „jałmużna postna” na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Również w przyszłą niedziele zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Przypominam, że w sobotę 24 marca zmiana czasu na letni (godzinę do przodu)

 

 1. Dziękuje Markowi Jabłońskiemu i Ryszardowi Jerzakowi za pracę na rzecz parafii w minionym tygodniu.

 

 1. Serdecznie dziękuje 4 rodzinom za ofiarę na prace remontowo-budowlane
  w parafii. Dziękuje kolejnym rodzinom za złożone ofiary na ogrzewanie
  i ubezpieczenie kościoła. Dziękuje rodzinom, które utrzymywały czystość w kościele podczas rekolekcji i sprzątały kościół wczoraj. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedziele.

 

 1. W piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie powtórkowe kl. III szkoły podstawowej z rodzicami.

 

 1. Chętną młodzież na wyjazd do Tarnowa na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Niedziele Palmową proszę o zgłaszanie się do ks. katechety dzisiaj lub jutro. (Bedzie wspólny wyjazd dekanalny)

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego” (w gazecie znajduje się reportaż z drogi krzyżowej z naszej parafii)

 

 1. W przyszłą niedziele po wieczornej Mszy świętej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na plebani.

 

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów w piątek o godz. 1530.