Ogłoszenia

 

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela Laetare – „Raduj się Jerozolimo” nawołuje do radości z bliskiego już zwycięstwa Zbawiciela nad grzechem. Po Mszy świętej zbiórka do puszek ma kwiaty do ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Przypominam, że Grób Pana Jezusa i Ciemnicę ubierają rodzice i młodzież klasy III gimnazjum. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych

 

  1. Msza święta do środy o godz. 700 rano oraz w środę wieczorem, o godz. 1630. Po Mszy świętej nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. A od czwartku według programu rekolekcyjnego.

 

  1. Od czwartku rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które są dla nas czasem duchowej przemiany i szczególnej Bożej łaski – dlatego przeżyjmy je jak najowocniej. Rekolekcje poprowadzi ks. mgr. lic. Józef Głowa proboszcz parafii Mystków. Programy zostały już dostarczone do domów przez młodzież i dzieci, za co serdecznie im dziękuje. Do programu rekolekcji został dołączony program Wielkiego Tygodnia ( w programie nastąpił błąd drukarski w sobotę przy dacie zamiast roku 2018 jest 2017 ale program jest dobry). W czwartek i piątek na Mszy świętej o godz. 800 i 1700 składka na potrzeby rekolekcji. Proszę do środy zgłosić chorych do spowiedzi w domu. Wyjazd do chorych w piątek o 14. Jak już było zapowiadane Uroczystość Odpustowa ku czci świętego Józefa Oblubieńca NMP odbędzie się w poniedziałek 19 marca w poniedziałek. Kwiaty na odpust zostały już zamówione.

 

  1. Przed świętami panie z POC tradycyjnie odwiedzą chorych z parafii z życzeniami i drobnym upominkiem.

 

  1. Dziękuje kolejnym rodzinom za złożone ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenia Kościoła. Dziękuje rodzinom, które sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedziele i odpust oraz utrzymywanie czystości w kościele w czasie rekolekcji w razie brzydkiej pogody. Dziękuje panu Stanisławowi Szura za pracę na rzecz parafii w minionym tygodniu

 

  1. Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 1600.

 

  1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

  1. Bardzo proszę o uporządkowanie rozbitych zniczy i starych wiązanek wokół grobów swoich bliskich zmarłych na cmentarzu, ponieważ będzie kontrola z Sanepidu.

 

  1. Dziękuje OSP w Bystrej i Policji za zabezpieczenie trasy drogi krzyżowej w piątek.